Pooperační terapie

Bolesti při pohybu, únava a slabost… Po operaci se tak cítí každý.

S čím vám můžeme pomoci?

 • Navrátíme vás do kondice
 • Zajistíme lepší vzhled jizvy
 • Odstraníme bolesti

Jak to u nás chodí?

Pooperační rehabilitaci zahajujeme několik dní po operačním zákroku.

Po operacích pohybového aparátu budete u nás vyšetřeni fyzioterapeutem, který provede komplexní kineziologický (pohybový) rozbor a doporučí další terapii. Ta je složená obvykle ze standardní fyzioterapie (cvičení, posilování, měkké techniky, ošetření jizvy) a uhličitých procedur, které výrazně podporují hojení. V komplikovaných případech nebo na vaše přání můžete být vyšetřeni lékařem před zahájením terapie nebo kdykoliv v jejím průběhu.

Po ostatních operacích zahajujeme terapii lékařských vyšetřením, kde stanovíme procedury přísně individuálně k vašemu zdravotnímu stavu. Může se jednat o orgánovou nebo standardní fyzioterapii včetně měkkých technik a ošetření jizvy, uhličité procedury a další.

Po dobu terapie můžeme vystavit nebo převzít pracovní neschopnost.

Terapie může částečně probíhat ve vašem domácím prostředí.

Pro nejlepší efekt léčby je vhodné zahájit naši terapii ještě před operačním výkonem, kdy vás během 1-2 návštěv naučíme cviky přípravné a cviky vhodné těsně po vaší konkrétní operaci.

Zajímá Vás to? Kontaktujte nás!


Nejčastější dotazy k pooperační rehabilitaci

 1. Pro koho je pooperační rehabilitace vhodná?
  Naše pooperační rehabilitace je vhodná pro každého pacienta. Postupujeme vždy individuálně a procedury volíme podle stavu pacienta, typu operace a časového odstupu od ní.
 2. Jak dlouho po operaci se mám objednat?
  Nejvýhodnější je absolvovat část terapie ještě před plánovanou operací. Naučíme vás cviky a postup ošetření jizvy pro první pooperační dny a připravíme vás před operací do lepší kondice. Pokud zvolíte zahájení terapie po operaci, můžete si objednat termín kdykoliv po propuštění z nemocnice. Nabízíme i terapii v domácím prostředí.
 3. Chtěl bych se doléčit v lázních. Pomůžete mi i s tímto?
  Lázeňská léčba je výborné pokračování naší terapie. Známe dobře lázeňská místa v naší republice a dokážeme vám poradit, které je pro vás vhodné. Pokud máte zájem o lázeňský pobyt hrazený plně nebo částečně zdravotní pojišťovnou, můžeme vám jej pomoci zajistit.