Procedury a terapie

Připravili jsme pro vás vybrané léčebné a relaxační procedury a odborné terapie.

Odborné terapie

Fyzioterapie

Vyšetření a ošetření fyzioterapeutem – vysokoškolským specialistou na pohybový aparát. Terapie uleví od potíží a pomáhá předcházet jejich opakování. Fyzioterapie se může zaměřovat i na léčbu vnitřních nemocí. Chci se dozvědět víc!

Komplexní psychosomatická terapie

Komplexní rozbor potíží a jejich terapie na úrovni pohybového aparátu, vnitřních orgánů, psychiky a životních návyků. Terapie pomáhá řešit složité potíže, kde dosavadní léčba selhává. Chci se dozvědět víc!

Terapie pánve

Terapie pánve se zaměřuje na ženské potíže, zejména inkontinenci, sestup pánevních orgánů, pooperační rány a jizvy a bolestivý pohlavní styk. Terapii provádí zkušená porodní asistentka. Chci se dozvědět víc!

Konzultace a vyšetření lékařem

Návštěva u lékaře jinak, než jste zvyklí. Nabízíme příjemné prostředí, dostatek času a zájem vám pomoci. V rámci konzultace je možné zabývat se vším, co vás trápí. Lékařské vyšetření je ideální před zahájením léčby, protože pomůže určit terapii pro vás „na míru“, aby byla maximálně efektivní. Chci se dozvědět víc!

Viscerální terapie (viscerální manipulace)

Ošetření vnitřních orgánů jemnými hlubokými hmaty. Slouží k odstranění zvýšeného napětí vazivových obalů a závěsů orgánů, které může způsobovat potíže kdekoliv po těle, včetně pohybového aparátu. Terapii doporučujeme u chronických onemocnění vnitřních orgánů, po operačních zákrocích a všude tam, kde se nedaří odstranit potíže pohybového aparátu fyzioterapií. Chci se dozvědět víc!

Akutní ošetření bolestivých stavů

Terapie slouží pro řešení akutních potíží. Každý všední den máme rezervované místo, abychom vám mohli pomoci včas. Akutní ošetření provádí fyzioterapeut nebo lékař. Chci se dozvědět víc!

Nutriční terapie

Terapie pomáhá sestavit ideální jídelníček pro vás, s ohledem na vaše nemoci, věk i kondici. Bere v potaz vaše přání a dosavadní zvyky. Při snaze o redukci hmotnosti doporučujeme využít naši terapii obezity, která kombinuje nutriční terapii s fyzioterapií. Chci se dozvědět víc!

Kraniosakrální terapie

Terapie se zaměřuje na podporu samoopravných schopností organismu. Terapeut pomocí jemných dotyků uvolňuje napětí vaziva, obnovuje hybnost kloubů a kostí a normalizuje systém centrální nervové soustavy. Chci se dozvědět víc!

Terapie obezity

Komplexní léčba zaměřená na úpravu pohybových i jídelních zvyků podle potřeb a možností klienta. Skládá se z fyzioterapie a nutričního poradenství během jedné návštěvy. Chci se dozvědět víc!

Tejpování

Aplikace pružné lepící pásky na kůži. Slouží k prokrvení a uvolnění tkání, lepší cirkulaci tělesných tekutin včetně lymfy. Lze používat také ke korekci postavení některých kloubů, například v terapii nohy. Tejpujeme v rámci fyzioterapie a lékařského ošetření. Chci se dozvědět víc!

Procedury

Naše procedury je možné absolvovat

  • v rámci léčebného programu, který pro vás sestaví naši lékaři nebo terapeuti
  • samostatně dle vašeho výběru s ohledem na uvedená doporučení

Klasická masáž

Klasická masáž je olejová masáž části těla, nejčastěji zad nebo dolních končetin. Pomáhá od bolestí a přetížení pohybového aparátu. K dispozici je v několika délkách. Chci se dozvědět víc!

Suchá uhličitá koupel

Aplikace oxidu uhličitého na dolní polovinu těla pomocí zábalu ve vaku. Oxid uhličitý se vstřebává pokožkou a má ozdravné účinky na vnitřní orgány i pohybový aparát. Chci se dozvědět víc!

Plynové injekce

Aplikace oxidu uhličitého tenkou jehlou do podkoží. Oxid uhličitý způsobuje výrazné prokrvení, uvolnění svalového napětí a snížení bolestivosti. Používá se do bolestivých míst pohybového aparátu nebo do speciálních míst k reflexnímu ovlivnění vnitřních orgánů. Chci se dozvědět víc!

Rašelinový termozábal

Hluboké prohřátí spolu s účinky rašeliny uvolňují svalové napětí a působí ozdravně na pokožku. Aplikujeme v různém rozsahu dle potíží. Chci se dozvědět víc!

Audiovizuální stimulace

Aplikace sluchových a zrakových vjemů k navození hluboké relaxace a jiných ozdravných procesů. Chci se dozvědět víc!

Reflexní masáž zad nebo chodidel

Reflexní masáž je masáž zaměřená na odstranění reflexních změn a působení na vnitřní orgány. Provádí ji fyzioterapeut. Chci se dozvědět víc!

Pitná kúra léčivých pramenů

Nabízíme sestavení pitné kúry léčivými prameny z českých lázní. Doporučení získáte v rámci konzultace s lékařem. Chci se dozvědět víc!

Skupinová cvičení

Zdravé cvičení pro děti

Pořádáme Zdravé cvičení pro děti s fyzioterapeutem. Chci se dozvědět víc!

Pánvička

Pořádáme skupinové cvičení pro zdravé pánevní dno. Chci se dozvědět víc!

Zajímá Vás to? Kontaktujte nás!

<